تهران انیما

تشکیل زنجیره اشتغال فراگیر و پایدار در استان اردبیل – تهران انیما

۱۸ تیر ۱۳۹۷

تشکیل زنجیره اشتغال فراگیر و پایدار در استان اردبیل

استاندار اردبیل گفت: زنجیره اشتغال فراگیر و پایدار روستایی با حضور دستگاه‌های اجرایی، مدیران بانک‌ها و سرمایه‌گذاران واحدهای تولیدی در این استان شکل می‌گیرد.

به گزارش ایلنا، اکبر بهنام‌جو در جلسه پنجره واحد اشتغال پایدار روستایی وعشایری اضافه کرد: این زنجیره باید به گونه ای پیش برود تا سرمایه‌گذاران و دارندگان تولید با حضور در پنجره واحد نتیجه مثبتی را برای دریافت تسهیلات بانکی و رفع بعضی موانع تولیدی بگیرند.

ایشان اضافه کرد: ایجاد اشتغال مهم ترین وظیفه مدیران دستگاه های اجرایی بوده و شایسته است برای بهبود و تسهیل فرایندها ارباب مراجعه از سردر گمی رهایی یافته و به درستی در مسیر سرمایه گذاری هدایت شود.

استاندار اردبیل اظهار کرد: هنر مدیران دستگاه های اجرایی رضایتمندی ارباب مراجعه و ایجاد فرضت های شغلی بوده و هیچ اولویتی دیگری غیر از اشتغال ندارند.

بهنام جو ادامه داد: ۵۰ درصد تسهیلات اشتغال روستایی از راه صندوق توسعه ملی و ۵۰ درصد دیگر آن از راه بانک ها تامین و با کار مزد ۶ درصد به درخواست کنندگان پرداخت می شود.

استاندار اردبیل گفت: در مدت یک ماه ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات روستایی از راه چهار بانک عامل به درخواست کنندگان پرداخت خواهد شد.

بهمن حسین زاده ، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل هم در این جلسه گفت: اصلی ترین کار تیم اقتصادی دولت ایجاد اشتغال و رفع بیکاری جوانان است.

ایشان اضافه کرد: برای تحقق اشتغال روستایی پنجره واحد اشتغال روستایی ایجاد شده تا هر درخواست کننده با رجوع به بانک ها بتوانند به سرعت مجوز های لازم را دریافت کنند.

حسین زاده اظهار کرد: روزانه ۹ درخواست کننده به بانک های عامل در پنجره واحد اشتغال روستایی رجوع می کنند و در کنار بانک ها نمایندگانی از اداره کل صنعت ،معدن و تجارت ،جهاد کشاورزی ،گردشگری و تعاون ،کار و رفاه اجتماعی حضور خواهند داشت.

معاون استاندار اردبیل با بیان اینکه روستاهای استان اردبیل ظرفیت های بسیار بالایی در بخش‌ کشاورزی دارند اضافه کرد: باید با برنامه ‌ریزی مناسب این ظرفیت ها شکوفا و روستاها در مسیر پیشرفت و توسعه قرار گیرند.

حسین زاده اظهار کرد: رشد و توسعه استان منوط به جذب سرمایه ‌گذاران بخش خصوصی است که همگان باید در این زمینه پیشگام باشند.

ایشان گفت: مدیران دستگاههای اجرایی باید برنامه ‌های خود را برای تحقق اهداف مورد نظر تا سال ۱۴۰۰ ارائه دهند تا با بتوان به اهداف مورد نظر که همان پیشرفت و توسعه استان است دست یافت.

بهروز ندایی ، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل همچنین در این جلسه گفت: در حوزه عمرانی کارگروه زیر بنایی متشکل از ۱۳ عضو برای اشتغال پایدار روستایی تشکیل شده است.

ایشان اضافه کرد: این کارگروه ها ضمن تکریم ارباب مراجعه روند طولانی امور را کاهش می دهد تا سرمایه گذار به آسانی به نتیجه مطلوب برسد.